Vybavení JPO

Jednotka disponuje dopravním automobilem Avia, ve kterém je uloženo veškeré naše věcné vybavení. Jedná se především o požární stříkačku Tohatsu, plovoucí čerpadlo Amphibio, vybavení pro požární zásah – hadice, armatury. Dále jsme vybaveni motorovou řetězovou pilou s příslušenstvím, 400V elektrocentrálou Heron, která slouží k napájení kalového čerpadla, popřípadě osvětlovací soupravy, kterou využíváme při nočních zásazích.  Pro likvidaci obtížného hmyzu v katastru obce jsme vybaveni benzínovým vysavačem Stihl a dalšími prostředky potřebnými pro tento typ zásahu.

Naše jednotka je samozřejmě vybavena ochrannými prostředky pro práci hasičů u zásahu. Patří zde zásahové obleky, zásahová obuv a rukavice, přilby, kukly, reflexní vesty a další. Pro ochranu hasičů v zakouřených prostorech máme ve výbavě dýchací přístroje Saturn.